Tłumacz w Poznaniu jest potrzebny?

Ta strona nie tyle będzie przekonywać, że tłumacz w Poznaniu jest potrzebny, ile pokaże ,ile jest sytuacji w życiu naszym kiedy naprawdę potrzeba tłumacza. Można rzec, że Tłumaczenia angielskiego Poznań to tylko jeden temat, przy którym myślimy o wezwaniu tłumacza bądź skorzystaniu z usług Biura. Bo tak, jak język angielski dominuje we współczesnym świecie nauki, biznesu czy sportu, tak nie jest jedynym tłumaczonym językiem w grodzie nad Wartą. A ile sytuacji językowych wymaga w Poznaniu kontaktu w języku angielskim? Raczej spróbujmy wyobrazić sobie  brak tego języka, może będzie łatwiej.  Bo przecież angielski
można napotkać już na dworcu lub lotnisku Ławica. Wysiadamy na nowym dworcu, Chlebak wita, a z głośnika płynie miły głos Ivony po angielsku... A tak poważnie -  sprawdźmy sytuacje w samym Poznaniu:
 • przyjazd obcokrajowców, meldunek w hotelu, pierwsze zakupy i wyjścia do restauracji (angielskie tłumaczenie menu to wciąż temat wielu żartów, choć od czasu gdy pierwszy raz tłumaczyliśmy menu pod Szczecinem minęło naście lat,  i poziom tych translacji się podniósł)
 • studia prowadzone z języku angielskim! modny temat. Nie tylko wykładowcy muszą być przeszkoleni językowo i przygotowani na dialogi pytania studentów angielskojęzycznych (czy leci z nami tłumacz?), lae też panie w dziekanacie muszą sprechać :) i należy przygotować mnóstwo materiałów po angielsku..
 • wizyty gospodarcze - biznes w Poznaniu , to nie tylko Międzynarodowe Targi Poznańskie. Codzienne sprawy firmowe i współpraca, umowy, maile. tutaj piszemy o wielkopolskiej organizacji nie z samego Poznania:http://tlumaczenia-poznan.siteor.pl/article/turecka-organizacja-gospodarcza


Tłumacza potrzeba

 • Dlaczego mam płacić za spację?

  To pytanie pojawia się często u osób, które pierwszy raz zlecają tłumaczenie (przysięgłe lub zwykłe). Z reguły, tłumacz lub pracownik biura wyjaśnia jak w Polsce (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości) liczy się stronę tłumaczeniową i często w tym miejscu pojawiają się pytania i wątpliwości. Po pierwsze niezrozumiałe dla wielu jest to, że strona tłumaczenia (czy to przysięgłego czy zwykłego) nie równa się stronie (kartce), a wynika z ilości znaków ze spacją przetłumaczonego tekstu.
  Więcej
 • Jakie trudności

  tłumaczenie techniczne skrótów
  Jakie elementy mogą nastręczać trudności w tłumaczeniu technicznym? Z pewnością na myśl pierwsze przychodzą branżowe wyrażenia, które trudno skonfrontować ze słownikiem, bo nie występują w żadnym słowniku. Mogą pojawić się w słownikach specjalistycznych – chemicznym, technicznym, morskim, ale zakłady uzgadniają on situ własne określenia, których nigdzie nie znajdziemy.
  Więcej
 • Niewidoczne błędy w tłumaczeniach

  używaj poprawnej pisowni, błędy mogą pozostać ukryte
  Edytor tekstu posiada genialną cechę wykrywania błędów ortograficznych, fleksyjnych i ogólnie językowych a także poprawiania najczęstszych literówek. Co więcej, da się zaprogramować go do swoich potrzeb: osobiście dodałem „nagielski” (właśnie trzykrotnie poprawiłem bieżące zdanie, bo autokorekta zadziałała) jako podstawę do poprawienia na angielski, jako że często piszę to słowo.


  Więcej
 • Idiomy w tłumaczeniach

  idiomy w tłumaczeniach

  W każdym języku znajdziemy idiomy, czyli wyrażenia charakterystyczne tylko dla danego języka. Idiomów nie możemy przetłumaczyć na inny język dosłownie, gdyż wtedy tracą one swoje oryginalne znaczenie. Nic więc dziwnego, że idiomy stanowią nie lada wyzwanie nie tylko dla tłumaczy języka angielskiego, ale też innych języków.


  Więcej
 • Nazwy własne w tłumaczeniach przysięgłych

  Nazwy własne (ich zapis, wymowa, odmiana) sprawiają trudności nie tylko obcym użytkownikom języka, ale także rodzimym, co sprawia, że pomimo wielu batalii edukacyjnych i akcji promujących poprawność, zdarza się tyle błędów. Nazwy własne nie tylko spędzają sen z powiek uczniom na dyktandach, urzędnikom czy młodym wypisującym zaproszenia na ślub.


  Więcej
 • Onegdaj pisał autor na temat /tlumacz-uwierzytelniony-czy-przysiegly Tłumacz uwierzytelniony czy przysięgły, nieco żartem traktując ów dylemat, natomiast sprawa warta jest omówienia, czy mamy tłumaczenia przysięgłe czy uwierzytelnione. Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

  Więcej
 • Przekłady przez stronę Googla

  tłumaczenie automatyczne przez Googla

  Programista angielski a zarazem autor strony criogenix.org proponuje narzędzie językowe, będące żartem tłumaczeniowym.

  Gdy przetłumaczymy dwa razy ten sam dokument (stronę, tekst) raz na inny język , a potem spowrotem, możemy się nieźle ubawić. A propos tego co napisałem zdanie wcześniej, pisownia związku „z powrotem” jest nowa dosyć, bo dawniejsza forma dopuszczała formę łączną „spowrotem”.
  Więcej
 • Tłumacz uwierzytelniony czy przysięgły?

  Gdy mówimy o tłumaczeniach przysięgłych, to niewiele zapewnie nam wiadomo o tym, jak trudnym zajęciem bywa ich wykonywanie na co dzień. Wydawać by się mogło , iż wystarczy przełożyć na przykład z języka polskiego na język angielski.  Tłumaczenie uwierzytelnione w Poznaniu – język angielski czy niemiecki zna prawie każdy, wydaje się e to nic prostszego, bo wiele osób uważa swój poziom za wysoki lub wyższy średni, dlaczego jest w takim razie taka stawka, czemu trzeba zapłacić tyle za te kilka stron?

  Więcej
 • Teksty o tłumaczeniach, autorzy a jakość

  tłumacze francuskiego autorami tekstów
  W sposób ciągły i periodyczny męczy mnie zagadnienie następujące, czy pisząc tekst o tłumaczeniach, szczególnie tworząc go na zamówienie , osoba nie będąca tłumaczem ma szanse napisać wartościowy, czyli niosący treści i wnoszący do tematu translacji nową wartość tekst? Jako osobnik tłumaczący znajduję czas na napisanie tekstów  - na kanwie doświadczeń zawodowych z tekstem, problematycznymi dokumentami, specjalistycznymi przypadkami.
  Więcej
 • Wady i zalety zawodu tłumacza część druga

  w Poprzedniej części rozważań o ujemnych i dodatnich stronach profesji tłumaczeniowej w zasadzie skupiłem się na wadach, Więc teraz nadróbmy zaletami, o ile się da!
  Więcej
 • Wady i zalety zawodu tłumacza

  Wracając do ulubionego mojego tematu, jakim są tłumaczenia, chciałbym, abyście przeczytali coś ma temat jasnych i mniej jasnych stron zawodu, który zwie się tłumaczem. Plusy i minusy, zwane zadami i waletami... Albo na odwrót.
  Więcej
 • Tłumaczenie pilne, bo na czas

  Czasem mamy taką śmieszną, może kuriozalną sytuację przy tłumaczeniach, kiedy wykonujemy jakieś pilne zlecenie na czas.  Termin jest napięty, tłumaczymy dokument w trybie pilnym, odkładając wszystkie inne zlecenia, dodatkowe sprawy czy powierzając resztę współpracownikom. Nie licząc nadgodzin i dni wolnych – bo nie raz otrzymujemy takie zlecenie w piątek, klient chce i potrzebuje pilnie na poniedziałek na dziewiątą rano
  Więcej
 • Turecka organizacja gospodarcza?

  turecki tłumacz angielskiego
  Niektóre nazwy organizacji są genialne, brzmiąc obcobrzmiąco a czasem sugerując pochodzenie z innego kraju. Nie zawsze tureckie organizacje zrzeszają Turków, mimo polskiego przymiotnika turecki.
  Więcej
 • Jak można podzielić języki obce ze względu na dostępność tłumacza? Przychodząc do biura tłumaczeń nie możecie przecież zdawać sobie sprawy, czy tłumacz rosyjskiego w Poznaniu będzie mógł równie szybko przetłumaczyć nasz dokument, co przykładowo tłumacz estońskiego czy węgierskiego.
  Więcej
 • Autor tłumaczem, czy może klentem tłumacza?

  Kto pisze artykuły, tłumacz parający się tym zawodowo, czy osoba postronna, w najlepszym razie klient tłumacza przysięgłego? Zastanówmy się  nad tym
  Więcej
 • Które Stany Zjednoczone to?

  stany zjednoczone nie po angielsku
  Stany Zjednoczone to państwo, w którym mówi się w języku angielskim w odmianie amerykańskiej, leżący w Ameryce Północnej. Czy aby na pewno?
  Więcej
 • Upał, tłumaczenia , Lech, Czech i Rus

  Upał nie nastraja do pisania, ani do tłumaczenia, lecz i to i to trzeba czasem robić
  Więcej
 • Biuro tłumaczeń a dokumenty dwujęzyczne

  Jak przetłumaczyć dokument dwujęzyczny, czyli  taki, który posiada część treści w jednym języku obcym  a cześć w innym języku. Przykładowo, dokument w większości w języku angielskim , a fragmentaryczne w języku duńskim.
  Więcej
 • oferta na wczoraj po angielsku

  Mamy do wysłania zapytanie w języku angielskim, chcemy żeby treść i forma grały
  Więcej